TURKEY

Alen Konakoğlu

Nil Karaibrahimgil

Alen Konakoğlu 1977'de doğdu. 1988 de davulla tanıştı. Teoman, Haluk Levent, Climb gibi sanatçı ve gruplarla albüm kayıtları ve konserlerinde eşlik etti. 1999 sonunda Los Angeles'ta bulunan "Musicians Institute" Recording Institute of Technology bölümüne girdi. Steve Smith, Scott Handerson, Victor Wooten, Virgil Donati, T.J Helmerich, Brett Garsed gibi ünlü müzisyenlerin albüm kayıtlarında asistanlık yaptı. Chick Corea'nın ünlü Mad Hatter stüdyosunda kayıt asistanlığı yaptı. 2000 sonbaharında Türkiye'ye döndü ve Duman'la konserlerde davul çalmaya başladı. Konserlerin yanı sıra ilk albüm kayıtlarında davulun başında Alen Konakoğlu yer almıştır.

2007 Şubat ayında 15 ay vatani görevini yerine getirmek için Duman grubundaki yerini en az kendisi kadar başarılı bir davulcu olan Cengiz Baysal'a devretmiştir.
-Stüdyosu The Kulübe’de; prodüktör ve aranjör olarak pek çok başarılı albüme imza atan (Gökçe,Aydilge,Ruj,Umut Kuzey...) ve çalışmalarına devam eden müzisyen,aynı zamanda Nil Karaibrahimgil’e konserlerinde davuluyla eşlik etmektedir.